A termék ünnepek előtti kiszolgálását a beszállító leterheltsége miatt nem tudjuk garantálni. A raktáron levő termékekre ez nem vonatkozik!
Megértésüket köszönjük!
A legfontosabb tudnivalók a Szövegalkotást fejlesztő gyakorlatokról:
- A munkafüzet újszerűsége abban áll, hogy köznapi szóbeli és írásbeli képességet fejlesztő gyakorlatokat tartalmaz, amelyek gyermekközeliek, játékosak, gazdagon illusztráltak, és segítik a gyerekek mindennapi kommunikációját.
- A munkafüzet első oldalainak feladatai megkönnyítik a tanulók számára a 2.-os vonalazásról a 3.-os vonalazásra való áttérést is.
- Az írásbeli szövegalkotást mindig megelőzik a szóbeli szövegalkotást segítő gyakorlatok.
- A munkafüzet biztosítja az írásbeli szövegalkotáskor a tanulóknak a piszkozatírás lehetőségét. Ezzel arra ösztönzi őket, hogy az általuk alkotott szöveget többször vizsgálják felül és dolgozzák át. Ez természetesen azzal jár, hogy a gyerekek több fogalmazásváltozatot (piszkozatot) is írnak, amelyekről társaiktól is visszajelzéseket kapnak. Így kevesebb teljes fogalmazást írnak, de azok kidolgozására kellő időt is kapnak.
- A tanulók a következő szövegműfajok szóbeli és/vagy írásbeli szövegalkotási algoritmusával ismerkednek meg: állatmese, felhívás, hír, hirdetés, apróhirdetés, meghívó, e-mail.
- A munkafüzet használatát ikonok segítik, például a munkaformákat, a páros és csoportmunkát. A Jó tanácsok ikon után gyakran nyelvi és viselkedési illemszabályok is olvashatók.
- A feladatok utasításai világos megfogalmazásúak és közérthetőek.
- A tanulókat sokszor egy ikerpár, Csenge és Csongor is elkíséri a feladatmegoldó útjukon. Van amikor ők támogatják a kisdiákot a szövegalkotásban, van, amikor a tanuló ad nekik tanácsot egy-egy feladat megoldásában, egy-egy szöveg javításában, kifejezőbbé tételében.
- A munkafüzethez tartozó részletes tanmenetjavaslat nagy segítséget nyújt a tanítási és tanulási folyamat megtervezésében.
- A kiadvány végén a Támogatóid fejezetben megtalálhatók a feladatokban szereplő szólások és közmondásokjelentésének magyarázata, a szövegalkotási javítási jelek, valamint értékelőlapok mesealkotáshoz.
- A munkafüzetben a játékosítás elemei is fellelhetők. A rejtvények, fejtörők, nyelvi feladványok nemcsak a szókincsbővítést szolgálják, hanem szórakoztatóak és gyakran humorosak is.