Didergősen, unalmasan indult a februári nap. Ám Misi és a testvére, Dórika jó mókát eszeltek ki: mindenféle rémpofákat rajzoltak, s ezeket kitették az ablakba. Ekkor ért haza Apa, aki meglátva a rajzokat, rácsodálkozott: de hát ezek busó maszkok! Rögvest megszületett az ötlet: Misivel és a kisfiú kedvencével, Rókussal, utazzanak el Mohácsra, és vegyenek részt az épp esedékes busójáráson. Misinek nagy élményben volt része: a színes forgatagban számtalan busóval találkozott, részt vett a nagy máglya meggyújtásán, s megismerte a busók és e furcsa farsang érdekességeit.
A hazai szokások, jeles napok, különleges hagyományok megismertetése a gyerekekkel igen fontos feladat – Takács Viktória gyönyörűen illusztrált története e vállalás jegyében született meg.
Az író-illusztrátor arra vállalkozott, hogy egy apa-fiú kapcsolat szívmelengető epizódján keresztül bemutassa a gyerekeknek a busójárás hátterét és folyamatát. Ez a népszokás egyik legismertebb hagyományaink közé tartozik, február végén sok család indul Mohácsra, hogy részt vegyen a télűző mulatságon. Ám ha például egy 4 év körüli kisgyerek – akinek már jó szívvel ajánlható a könyv – előzetes felkészülés nélkül kerül az ijesztő maszkokat viselő busók közé, előfordulhat, hogy a vidám mókázás keserves sírássá változik. Ezt megelőzendő a mesés formába burkolt információk jól megalapozhatják a busókkal való találkozást. Boldizsár Ildikó ajánlója a Libri Magazinban
IDE KATTINTVA BELEOLVASHAT A KÖNYVBE
A sorozat további kötetei:
Pünkösdi mese
Betlehemi mese
Húsvéti mese
Szüreti mese
Luca mese
Farsangi mese
Májusfamese
Regölős mese
Karácsonyi mese
Takács Viktória
Budapesten él, diplomáit művelődésszervező és nemzetközi marketing szakokon szerezte. Mióta az eszét tudja, rajzol. 2006 óta dolgozik szabadúszó grafikusként, 2014-től leginkább gyerekeknek szóló illusztrációkkal foglalkozik. Képeit ceruzarajzzal kezdi létrehozni, de általában digitálisan fejezi be. Busó Misi történetét eredetileg a lányainak készítette, ez az első olyan könyv, amit íróként is jegyez.