A Felsőbb matematika című kötet anyagának összeállítását a praktikusság és az összefoglaló szándék vezérelte. Az alkalmazás szempontjából leglényegesebbnek ítélt matematikai kérdéseket tárgyalja olyan módon, ahogy az általában a műszaki felsőoktatásban honosodott meg. A neves szerzők kevés szöveggel, lényegre törően, minden új fogalom korrekt definíciójának megadásával és sok-sok kidolgozott példa segítségével segítik elő egy-egy anyagrész átlátását, megértését.
A könyvet elsősorban egyetemi, főiskolai hallgatóknak ajánljuk, akik különösen nagy haszonnal forgathatják a vizsgákra való felkészülés alkalmával, illetve egy-egy témakör alaposabb tanulmányozása során. Mindezen túl praktikus segédkönyvként használhatják a már végzett közgazdászok, mérnökök, számítástechnikával foglalkozók, s mindazok, akik érdeklődnek a matematika iránt.
Előszó a 2009-es kiadáshoz:
„Az Olvasók a korábbi kiadást, mely elfogyott a boltok polcairól, kedvezően fogadták. Szerették »használhatóságát«. Ez arra buzdította a szerzőket, hogy kibővítsék a kötet anyagát és ezzel együtt finomítsák, átdolgozzák, még érthetőbbé tegyék néhány részletét. Tették ezt azért, hogy az a bizonyos használhatóság még inkább sajátja legyen e könyvnek. A bővítés is ezt a célt szolgálta. A műszaki feladatok gyakran differenciálegyenlet-rendszer megoldására vezethetők vissza, ezért az egyik szerző új, nagyon hatékony, műveletszám-csökkentő módszerét a függelékben adjuk közre. Az eljárás állandó együtthatójú lineáris differenciálegyenlet-rendszerek megoldását Lagrange- és Hermite-féle mátrixpolinomok felhasználása nélkül, pusztán az együtthatómátrixra alapozott mátrixműveletekkel állítja elő?. Az új kiadás reményeink szerint még inkább hozzásegíti majd az érdeklődőket, hogy alaposabban elmélyüljenek a matematika tudományában, és ezzel az élet más területein felmerülő, matematikai megoldást igénylő feladataikat is hatékonyabban tudják ellátni.”
A szerző kötetei:
Matematika?
Felsőbb matematika (társszerző: Szarka Zoltán)?
Felsőbb matematikai feladatgyűjtemény
Valószínűségszámítás és matematikai statisztika
Lineáris algebra példákkal?
Mátrixok és differenciálegyenlet-rendszerek
Differenciálszámítás és alkalmazása
Integrálszámítás és alkalmazása
Vektoralgebra; mátrixok, determinánsok; többváltozós függvények
Életem – Hiszek a végtelenben